Niçin vatanımızı ve milletimizi sevmemiz gerektiği konusundaki düşüncelerinizi…

Niçin vatanımızı ve milletimizi sevmemiz gerektiği konusundaki düşüncelerinizi defterinize yazınız. Vatanımız bizim üzerinde doğup büyüdüğümüz, atalarımızın uğrunda can vererek bize bıraktıkları kutsal topraklardır. O, şehitlerimizin bize emanetidir. Vatanımız olmadan varlığımızı koruyup devam ettiremeyiz. Vatanı sevmek aynı zamanda dinimizin de bir gereğidir. Bütün bunlardan dolayı bizler vatanımızı çok severiz.

vatanımızdan görünümler

Vatanımızı sevmek ve korumak, onun kalkınması için elimizden geleni yapmak demektir. Bir milletin kalkınıp gelişmesi için bireylerinin birbirine sıkıca bağlanması gerekir. Bir millet ancak birlik ve beraberlik içinde yaşayabilir.

Milletimizin bütün bireylerini sevmeliyiz. Çünkü dilimiz, tarihimiz, kültürümüz ve bayrağımız birdir. Aynı olaylar karşısında birlikte sevinir, birlikte üzülürüz. Başlangıçtan günümüze kadar bu vatanda hep aynı kaderi paylaştık. Güçlükleri, sıkıntıları birlikte aştık. Vatanımızı birlikte savunduk ve ilerlettik. Kültürümüzü birlikte oluşturduk.

Türk milleti yüzyıllardır aynı vatanı paylaşır. Bu topraklarda çalışır, üretir ve kazanır. Bütün maddi ve manevi değerlerini bu topraklar üzerinde oluşturur. Bu nedenle de milletimizin her bireyi vatanını ve milletini çok sever.

Bu sevginin en önemli göstergelerinden biri de vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı için çalışmaktır. Türk milletinin önderi Atatürk de böyle yapmıştır. O, vatanına ve milletine duyduğu büyük sevgiyi, vatan savunması için yaptığı çalışmalarla açıkça ortaya koymuştur.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

    1. Elanur sadece teşekkürle olmaz sen de bir şeyler ekle dimi ama.. Vatanı ve Milleti neden sevmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.