Sivil toplum kuruluşlarının yaptığı etkinliklerin sonuçlarını tartışınız.

Sivil toplum kuruluşlarının yaptığı etkinliklerin sonuçlarını tartışınız. Sivil toplum kuruluşlarına katılımın ve destek vermenin önemini açıklayınız.

Sivil toplum kuruluşları etkinlikleri

Sivil toplumkuruluşlarının yaptıkları etkinlikler sonucunda, kampanyalarla kamuoyu oluşturup, halkın bilinçlenmesini sağlarlar. Resimde görüldüğü gibi bir etkinlik ile sosyal medya ve haber kanallarında yer alarak daha çok kişiye ulaşır ve halk erozyon çevre kirliliği konularında algı oluşur ve suistimaller engellenebilir.

STK’lar eğitim olanakları sağlayarak, eğitim ve öğretime katkı sağlarlar. Doğal afet ve savaş gibi olağanüstü durumlarda ihtiyaç sahiplerin ihtiyaçlarını giderirler. Doğal çevrenin korunmasını sağlarlar. Kadın ve çocuk haklarında yaptıkları mücadeleler ile, bu gruplar daha faza hak elde ederken, kamuoyuda oluşturulmuş olur. Yaptıkları sosyal kültürel faaliyetlerle, toplumun sosyalleşmesine katkı sağlarlar.

Sivil Toplum Kuruluşları, gönüllük esasına göre, gönüllü topluma yararlı insanların bir araya gelerek oluşturdukları kuruluşlardır. Bu kuruluşların yaptığı etkinliklere katılmalı, buralarda becerilerimize göre gönüllü olarak katılmalı, yapacağımız bağışlarla ve aidat ödemeleri ile bunları desteklemeliyiz. Yukarıda saydığımız sonuçların devamı için sivil toplum kuruluşlarını desteklemek çok önemlidir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.