Günlükteki çalışmaların sonuçlarını değerlendiriniz?

Günlükteki çalışmaların sonuçlarını değerlendiriniz?

Bu gün önemli bir işimiz var. Daha önce de bahsetmiştim. Otash kampı’nı ziyaretimizde bir yetimhaneye uğramıştık. Burada on iki çocuk zor şartlar altında yaşıyordu. Bu çocuklar için bir şeyler yapmalıydık. Bazı arkadaşlarımızın önerisiyle bu çocukların yaşam şartlarını iyileştirme kararı aldık. Bunun için Kızılayın imkanlarını sonuna kadar kullanacaktık.

Öğleden sonra bir ekip gelip Otash Kampı’na giderek çocukları yerinden aldı ve Kızılay merkez ofisine getirdi. Çocukların tamamını burada yıkadık, hepsi tertemiz olduktan sonra onlara yeni kıyafetler getirdik. Hediyeler dağıttık.

Çocuklar arasında ikisi çok dikkatimi çekti. Birincisi dokuz yaşındaki kız çocuğu Saida’ydı. Sevimli ancak son derece hüzünlü bir yüzü vardı. Diğer çocuklar hediyelere sevinirken o ağladı. Saida, bebeğini alana kadar hiç gülmedi. Ancak bebeğini alınca biraz mutlu oldu. Herkese sarılmaya başladı. Gözlerinde olması gereken umut ışığı yeniden belirdi.

Ayhan Onur, Umutsuz Ruhlar Ülkesi s. 65-67

Zor durumdaki çocuklara yardım ederek, onların mutlu olmasını sağlayarak, çok yüce davranış içiresindeler. O çocukların o zor durumlarından onları alıp, gerekli temizlik ve beslenme ihtiyaçlarını gidererek, hediyelerle mutlu etmek, o çocuklar ve toplum için çok değerli davranışlardır. Çocukların elinden tutarak, topluma kazndırıyorlar, belki de o çocuklar çok kötü şartlarda yetişerek o toplum için bir tehdit, acımasız birer canavar olacaklardır. Bütün bu iyi insanların iyi davranışları o çocukları mutlu ederek, topluma ve insanlığa kazandırmaktadır.

Kızılay

Bir toplumda bu günlükteki iyi kalpli insanların yaptığı yardım işlerini birileri mutlaka yapmalıdır. Bu görev en başta devletin olmasına rağmen, bu yeterli olmamakta, gönüllü insan ve vakıflara ihtiyaç duyulmaktadır. Burada Kızılay ve gönüllü insanlar vasıtası ile, bağışçıların yardımları yerine ulaşmış olmaktadır.

çocukları mutlu etme, yüzünü güldürme yolu mutlaka vardır. Çok zor şartlarda yaşıyor, çok acıları da olsa da bu yol mutlaka araştırılmalı, o çocuk mutlu edilmelidir. Ancak bu şekilde insanlık, toplum huzurlu ve mutlu olabilir.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.