Teknolojik ürünlerin kullanımı… yaşamımızı ve dünyamızı nasıl etkilemektedir?

Sizce, teknolojik ürünlerin kullanımından doğan olumsuzluklar yaşamımızı ve dünyamızı nasıl etkilemektedir? Elektriğin bulunuşu ve teknolojik aletlerin yoğun bir şekilde kullanımı sonucu, hayatımızın ne kadar kolaylaştığını bize ne kadar yarar sağladığından daha önceki konularımızda bahsetmiştik. Peki teknolojinin kullanımından doğan olumsuzluklar ve dünyamıza etkilerimiz.

teknolojinin zararları

Teknolojinin çevreye verdiği zararlar

 

Teknoloji ile birlikte, çok üretilen naylon ürünleri, geri dönüşüm kanalları tam olarak ta işletilemediğinden, çevremizi çok olumsuz olarak etkilemektedir. Bu etkinin bir diğer nedeni de bu ürünlerin teknolojik olması ve doğada yüzyıllar boyu çözülememesi, dedelerimiz bu teknolojiye ulaşmış, çevreyi böyle kullanmış olsaydılar, günümüz dünyası yaşanamaz bir dünya olurdu. 

motorlu araçların havayı kirletmesi

Arabaların sebep olduğu zararlar

 

Fabrikadan yayılan, şehir ısıtmasında ve arabalarda fosil yakıt kullanımı sonucu, zehirli bir hava kirliliği oluşur. Bu hava kirliliği teknolojinin ortaya çıkardığı bir durumdur. Arabalar ile ulaşımımız çok hızlandı ve rahatladı. Ama bu şekilde kullanmaya devam edersek dünyayı yaşanmaz bir yer yapacağız.

çevre kirliliği

Cep telefonları ve kablosuz cihazlar işlerimizi çok kolaylaştırmakta ama bu cihazların yaydığı sinyaller ve diğer elektronik cihazların yaydığı manyetik alanlar sağlığımız açısından çok zararlı sonuçlar ortaya çıkarmakta, kanser türü rahatsızlıklar günümüzde hızla çoğalmaktadır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.