Gelecekte dünyamızı hangi sorunların beklediğini düşünüyorsunuz?

toprak kirliliği

Toprak kirliliği

hava kirliliği

Hava kirliliği

deniz kirliliği

Deniz kirliliği

su kirliliğiSu kirliliği

Gelecekte dünyamızı bekleyen sorunlar yukarıda resimler ile verdiğimiz kirliliklerdir. Doğal kaynakları yanlış, bilinçsiz ve haddinden fazla kullanım sonunda, dünyamız bu hale gelmektedir. Naylondan yapılmış ürünler yüzyıl boyunca toprağı ve suyu kirletmeye devam etmekte, çok büyük alanlara bu kirlilik yayılmaktadır.

Çağımızın en önemli sorunu çevre kirliliği sorunudur. İnsanlar ve devletler tarafından çevreye ve doğal kaynaklara gerekli hassasiyet gösterilmektedir. Toprak kirliliği sonucu, tarım ürünleri yetişmemekte, yetişen tarım ürünleri bir sürü bakımdan insan sağlığı açısından riskli olmaktadır. Tarımsal üretim alanları günden güne azalmakta, tarım toprakları ya kirlenmekte, ya erozyon ile yok olmakta ya da insan şehirlerini kurmaktadır. Tarımsal üretimi suni yollarla arttırmak isteyen insanlar GDO ve benzeri yollara başvurmakta, bu da insan sağlıkları açısından büyük risk olmaktadır.

Hava kirliliği sonucu endüstrinin geliştiği şehirlerde hava kirliliği çok fazla olmakta insan sağlıklı soluyamamakta, ciddi akciğer hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Şehirlerde ısınmak amacı ile kömür yakılması da hava kirliliğine sebep olmaktadır.

Fabrikalar atıklarını sulara boşaltarak, su kirliliğine sebep olmaktadır. Musluklara dökülen sıvı yağlar da su kirliliğine sebep olmaktadır. suyun kirlenmesi demek, su canlıların yok olması demektir. İleri boyutu da insanların tüketecek su bulamaması demektir. Bu da canlıların sonunu getirir.

 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. ALLAH BU CEVAPLARI YAZANDAN RAZI OLSUN YÜCE RABBİM ONUN HER İSTEDİĞİNİ YERİNE GETİRSİN AMİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.