TEMA Vakfı öğrencileri hangi konularda bilgilendirmiş olabilir?

Habere göre TEMA Vakfı, öğrencileri hangi konularda bilgilendirmiş olabilir? TEMA Vakfının bu tür bilgilendirici çalışmalarının etkileri neler olabilir?

tema öğrencileri bilgilendiriyor

TEMA Mersin İl Temsilciliği, ülke topraklarının korunması ve çevreye duyarlı bir toplum yaratılması amacıyla Mersin’deki ilköğretim okullarında eğitim çalışmalarına başladı.

Söz konusu çalışmaların ilki İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulunda gerçekleşti. “Toprak ve Erozyon” başlığı altında gerçekleştirilen eğitim etkinliğine TEMA eğitmeni konuşmacı olarak katıldı. Eğitmen, öğrencilere slayt eşliğinde bilgiler aktararak kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Etkinliğe katılan öğrencilere orman ağaçlarının tohumları da dağıtıldı.

Eğitim çalışmalarını değerlendiren TEMA mersin il temsilcisi, toprakların korunabilmesi için çevreye duyarlı bir toplumun oluşturulması gerektiğine dikkat çekerek bu noktada hayata geçirilen projelerin oldukça önemli olduğunu savundu.

TEMA vakfı eğitmeni yukarıdaki gazete haberinde duyurulan öğrenci bilgilendirmesinde, Erozyonu, çoraklaşmayı, çölleşmeyi, kirliliği, hatalı tarım tekniklerini ve amaç dışı arazi kullanımının nasıl önlenebileceğini, bunları önlemek için bize düşen görevlerin neler olduğunu, bunların ülkemiz için ne kadar zararlı ve olumsuz olduğunu anlatmış olabilir.

Doğal varlıkların tahribine yönelik her türlü faaliyete karşı nasıl mücadele edileceğini, bu sorunlara çözümünün ne olacağını anlatmış, bu tahribat doğuracağı olumsuzluklara değinmiştir.

Bitki ve hayvan çeşitliliğini, toprak su ve doğal kaynakların korunmasının ve bu kaynakların verimli kullanımının ne kadar önemli olduğunun bunları israf etme sonucunda karşı karşıya kalacağımız tehlikeleri göstermiş olabilir.

Doğal varlıkların korunması ve bu yönde bilincin oluşturulması için mahallemizde ve evimizde ne gibi etkinliklerde bulunabileceğimizden bahsedilmiştir.

TEMA vakfı bu bilinçlendirme çalışmaları ile, kamuoyu oluşturmakta, kaynaklarımızın korunması için insanların dikkatini buraya çekmektedir. Bu çalışmalar sonucunda bu konuda bilinç oluşmakta, bu hassasiyet oluşmaktadır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.