Yaşamınızda sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz kurumları listeleyiniz.

Yaşamınızda sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz kurumları listeleyiniz. Bu kurumlardan birini seçerek “Eğer olmasaydı…” etkinliğini yapınız. Bizim için önemli olan kurumlar, aklımıza direk gelenleri sayacak olursak, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, İç işleri Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, bunların dışında, Kızılay, yeşilay gibi vakıf ve gönllü kuruluşları da sayabiliriz.

Eğitim ve öğretimi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Okul yapmak ve yaptırmak, çeşitli nedenlerle okula gidemeyenleri okula kazandırmak, eğitim öğretim araç gereçlerini artırmak gibi. Bu çalışmalar Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar, eğitim ile ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarca yapılmaktadır. “Eğitime %100 Destek” projesi de bu çalışmalardan biridir.

Eğer Milli eğitim Bakanlığı olmasaydı, toplumun eğitim ihtiyacı karşılanamayacak, şuan yaşamış olduğumuz kazanımlarımız olamayacaktı. Halk cahil kalacak, üretim ve gelişmişlik de sağlanamayacaktı.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.