Facebook İşletim Sistemi 4 Nisan 2013 Geliyor

Facebook İşletim Sistemi 4 Nisan 2013 Geliyor. Herkesin ilgiyle takip ettiği, beklediği, içeriğini merak ettiği Facebook Phone işletim sistemi, 4 Nisan Facebook Phone, 4 Nisa2013 Tarihinde açıklanacak derken işin aslında başka gelişmeler varmış.

facebook işletim sistemi

facebook işletim sistemi

Facebook, 4 Nisanda yapacağı bir toplantı ile Android tabanlı özel bir işletim sistemi projesi tanıtacağını duyurdu. İlk akla gelen Facebook’un meşhur akıllı telefon çalışması olsa da, Bu toplantının bu proje üzerine olmadığı ortaya çıktı. New York Times’ten bi habere göre, özel kaynaklarından aktarıldığına göre göre tanıtılacak olan proje, zannedildiği gibi Facebook Phone değil. Sosyal medya devi Facebook, FacebookOS ya da Android benzeri bir işletim sisteminin tanıtımını yapacakmış.

Facebook daha önce HTC markası ile çalışmış ve HTC Status adını verdikleri akıllı telefonu ortaya çıkarmışlardı. Fakat cihaz beklendiği gibi bir başarı gösteremedi buna rağmen HTC telefon üreticisi ile yine bir çalışmada bir araya gelmiş. Söylentilere göre Facebook bu defa tasarım, işletim sistemi, yazılım çalışmaları yapan taraf olmuş. HTC ise projenin donanımını üreten taraf olmuş ilginç bir iş çıkmış ortaya tabi ne kadar ilginç olduğunu 4 nisanda göreceğiz.

Kısaca özetlersek 4 Nisan günü beklenildiği gibiFacebook Phone’u değil fakat, HTC’nin ürettiği ve Facebook’un yazdığı ve tasarladığı, Facebook işletim sistemli çok orijinal bir işletim sistemi projesi karşılaşabiliriz.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.