Bilim ve teknolojiyle ilgili düzeyinize uygun süreli yayınlardan hangilerini tanıyor ve izliyorsunuz?

Bilim ve teknolojiyle ilgili düzeyinize uygun süreli yayınlardan hangilerini tanıyor ve izliyorsunuz? Her ayın on beşinde yayımlanan Bilim Çocuk dergisi, 1998 yılından itibaren yayımlanmaktadır. Genellikle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan derginin amaçları arasında, bilimi çocuklara sevdirmek, buluş yapmaya özendirmek, yaratıcılığı artırmak, çocuklara bilim dünyasına katkıda bulunabileceklerini fark ettirmek vardır. 

Bilim ve teknoloji ile ilgili yayınları izleyebileceğiniz bir diğer dergi de Eğlenceli Bilim’dir. Dört ayda bir yayımlanan derginin asıl amacı, bilim ve teknolojiyi çocuklara sevdirmektir.

bilim çocuk dergisi kapağı

Çocuk dergileri, bilimsel ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgi edinebileceğimiz, güvenilir kaynaklar arasında yer almaktadır. Bu dergiler güncel ve doyurucu bilgiler içerdiği için bilim ve teknolojiye meraklı öğrenciler için vazgeçilmez birer kaynaktır. Bilim Çocuk ve Eğlenceli Bilim dergilerini, dergi satan bayilerden edinebileceğiniz gibi İnternet sitelerinden yararlanabilir ya da abone olarak elde edebilirsiniz.

Böylece, bilim ve teknoloji konularını yakından izleyerek bilgilerinizi artırmanın yanında siz de görüş ve düşüncelerinizi diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

eğlenceli bilim dergisi kapağı

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.