Sizce buluş yapan insanların en önemli özellikleri nelerdir?

Sizce buluş yapan insanların en önemli özellikleri nelerdir? Buluşlar insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve insanların daha iyi yaşamalarını sağlamak için içlerinden birinin veya birilerinin akıl ve bilgisi ile daha önce yapılmamış bir şeyi, bir ürünü yapmalarıdır.

cezrinin su saati

Cezri’nin tasarladığı su saati

 

Mucitlerin özellikleri

Buluş yapan insanlara mucit denir ki mucitlerin bir takım ortak kişisel özellikleri vardır. Mucit ve bilim insanları, meraklı, araştırmacı, sabırlı, çalışkan, yaratıcı, hayal dünyaları geniş, deneylerini yılmadan yaparlar, deneysel çalışırlar, cesur, sorgulayıcıdırlar.

Amaçları insanları yardımcı olmak olup, kuşkucu ve sorgulayıcıdırlar.

Çok çalışarak, yılmadan yaptıkları deneyler sonucunda başarılı olup, hedeflerine ulaşırlar. Başarısız olduklarında, tekrar tekrar deneyerek doğruya ulaşırlar.

Bilim insanları ve mucitler ulaşım araçlarının modern tıbbi cihazların, elektrikli ve elektronik aletlerin geliştirilmesi ve geniş kitlelere ulaştırılması için çalışmış; yaşamı kolaylaştırmak için her alanda büyük mücadeleler vermişlerdir. Bu nedenle bu insanlara saygı göstermeli, yaptıkları çalışmalardan dolayı onlara şükran duymalıyız.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.