Grubunuzla birlikte doğa ve toplum sorunlarından birini ele alınız.

Grubunuzla birlikte doğa ve toplum sorunlarından birini ele alınız. Bu konuda neler yapacağınızı planlayınız. Toplumdaki bireylerin sorumlulukları ile ilgili poster, reklam metni, slogan veya pankart hazırlayınız.

çöpleri topluyoruz

Grubumuzla birlikte ele aldığımız doğa ve toplum sorunu çevre temizliğidir. İçinde yaşadığım doğal çevreyle ilgili olarak birtakım hak ve sorumluluklarım olduğunu biliyorum. Doğal kaynakları kullanma sırasında duyarlı
davranarak doğayı korumak sorumluluğum var.

dereye pet şişe atma

Grubumuzla birlikte plan yaptık, cumartesi günü, büyüklerimizden bir kişi de yanımıza alarak, çevre temizliğine çıkacağız. sokaklara atılan çöpleri toplayıp, çevreye çöp atılmaması ve çöplerin doğaya verdiği zarar ile ilgili hazırladığımız broşürü sokaktakilere dağıtacağız. Şehrimizi ikiye bölen bir dere var. Onun çevresinde atılmış olan pet şişe ve naylon poşetleri görünce çok üzülüyorum. O derenin çevresindeki bu çöpleri de toplayacağız.

çöp dökenin hali

Doğanın korunması konusunda diğer gönüllü kişilerle birlikte duyarlılık gösteriyorum. Bu durumda, doğaya karşı sorumlu davranmış olduğumu düşünüyorum.

yerlere çöp atma dikkat çöp atma sokak temizliği çöp bidonuna at

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.