İnternet sitesindeki bilgilerden yararlanarak kaymakamlığın görevlerini söyleyiniz.

İnternet sitesindeki bilgilerden yararlanarak kaymakamlığın görevlerini söyleyiniz.

Kaymakam, ilçelerde yasaların uygulanmasından sorumlu, valiye bağlı olarak çalışan ve İçişleri Bakanlığınca ataması yapılan, ilçedeki en üst düzey devlet memurudur. Kaymakam, ilçede devletin temsilcisi olarak ilçenin her yönden gelişimini sağlamaya, halkın sorunlarına çözüm bulmaya çalışır. İlçenin düzeninden sorumlu kaymakama bu görevinde, ilçe Emniyet Millî Eğitim, Nüfus, Sağlık Müdürlükleri gibi kaymakamlık birimleri yardımcı olur. İnternet sitesindeki haberde görüldüğü gibi kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı fakir ve muhtaç ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılar.

Kaymakamlık, görev yaptığı ilçenin sanayi, tarım, hayvancılık, turizm gibi ekonomik faaliyetlerinin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunur. Toplumun temel ihtiyaçları olan eğitim, spor, sağlık, güvenlik gibi alanlardan sorumlu olarak insanlara hizmet eder. İlçenin kültürel değerlerinin, tarihî ve doğal güzelliklerinin korunması, geliştirilmesi, tanıtılması çalışmalarını yapar.

Kaymakamlık, ilçede yaşayan insanların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik doğrudan uygulamalarda bulunur. Aşağıdaki haberlerde Kaman Kaymakamlığının toplumun temel ihtiyaçlarıyla ilgili yaptığı faaliyetlere yer verilmiştir.

kaymakam görevleri
Kaymakamlık, ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlarda bulunur. Köylere götürürelen hizmetlerde öncülük yapar.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.