İş birliği ve dayanışmaya dayalı ne gibi çalışmalar yapardınız?

Siz bir devlet veya il yöneticisi olsaydınız, iş birliği ve dayanışmaya dayalı ne gibi çalışmalar yapardınız? 

Ben olsaydım, orada, yada ülkede yaşayan bütün vatandaşların gönüllü olarak katılabileceği, sosyal projeler geliştirir, vatandaşların birlik ve beraberlik duygularını gelişmesine katkı sağlardım.

Yardım kampanyaları düzenleyerek, düşük gelir grupları, öğrenciler, yaşlılar için, yaşam ve beslenme şartları oluştururdum. Öğrenciler için karşılıklı veya karşılıksız burs imkanları oluşturur, öğrencilere burs verecek ticari veya sivil toplum kuruluşlarını teşvik eder veya desteklerdim.

Fakir, yoksul, düşük gelir gruplarına yardım etmek için kurulan, dernek ve vakıfları teşvik eder ve desteklerdim. Bu dernekler için belli listeler oluşturarak, güvenirliliklerini temin eder, yardım edecek vatandaşlar için referans listeleri oluştururdum.

Sosyal dayanışmayı sağlayacak, festival, şölen, turnuva gibi etkinlikler düzenler, bu etkinliklere geniş katılımların sağlanması için gerekli çalışmaları yapardım. Halk konserleri düzenleyerek, toplumca beraber olma ve etkinliklere katılma bilinci oluştururdum.

Herhangi bir doğal afet ve olumsuzluklar yaşandığında, yaşanan bölgeler için, diğer bölgelerin yardıma koşmlarını teşvik eder, bu yönde telkinlerde bulunurdum.

 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.