Hasta ziyaretinde neler yapılmalıdır, arkadaşlarınızla aranızda konuşunuz.

Hasta ziyaretinde neler yapılmalıdır, arkadaşlarınızla aranızda konuşunuz. Hastalık, insanlar için zor hatta dayanılması güç bir durumdur. Çünkü hasta olan insanlar, kendilerini mutsuz ve çaresiz hissederler. Onları bu sıkıntılı günlerde ziyaret etmek, onlara geçmiş olsun dileklerinde bulunmak, sağlık dilemek, moral vermek ve destek olmak gerekir.

Hasta olan insanları ziyaret etmek, hem dini hem de insani bir görevdir. Çünkü hasta olan insanlar, başkalarından ilgi beklerler. Onların hastalıklarından kaynaklanan bir çok sorunu olabilir. Böyle durumlarda onların yanlarında olmalıyız. Gönüllerini alıp üzüntülerini paylaşmalı ve sıkıntılarını gidermeli, “Geçmiş olsun.”, “Allah şifa versin.” gibi sözler söyleyerek onlara destek olduğumuzu belirtmeliyiz.

Hastaları ziyaret ederken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin, ziyareti kısa tutmalıyız. Hastanın eski sağlığına kavuşacağını, hastalığını çok yakında atlatacağını belirten, umut verici sözler söylemeliyiz. Ayrıca hastane yönetimince konulmuş kurallara titizlikle uymalı, bu kuralların hastaların sağlığı için olduğunu unutmamalıyız.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.