Mesleklerden üç farklı kişi ile konuşarak mesleklerini seçme nedenlerini öğreniniz

Yakın çevrenizdeki, mesleklerden üç farklı kişi ile konuşarak mesleklerini seçme nedenlerini öğreniniz ve defterinize yazınız. Ben doktor, mühendis ve öğretmen ile konuştum. Meslek seçme nedenleri şöyle:

Doktorluk Mesleğinin Seçilme Nedenleri

Dokturluk mesleği, toplumumuzda saygı görmekte, tıp doktoru etiketi sosyal tatmin sağlamaktadır. Doktorluk mesleği, insana iş güvenliği işsiz kalma sorunu olmaması hissi vermektedir. Doktorluk mesleği sıkıcı değildir. Bütün hastalıklar farklı, birbirinin benzeri olmadığı için mesleki çeşitlilik vardır. İnsanların hastalığına çare bulmaya çalışarak, insanların sıkıntılarını gidermeye çalışarak, insanlığa faydalı ve insanlığın mutluluğunu sağlamak için çalışılan bir meslek olmasıdır.

Mühendislik Mesleğinin Seçilme Nedenleri

Mühendisler, kültürün ve teknolojinin gelişmesinde katkıları büyüktür. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışırlar. Diğer önemli bir görevleri de insanların hayatlarının güvenliğini sağlamaktadırlar. Evlerimizde, huzur ve güvende, o kadar katlı binalarda oturuyorsak bunda, inşaat mühendislerinin katkıları büyüktür. Kocaman köprülerden hiç bir korku yaşamadan geçmekteyiz. Bize bu imkanları sağlayanlar mühendislerdir. Mühendislerin toplum içinde sosyal statüleri oldukça iyi, iyi bir gelir elde ederler.

Öğretmenlik Mesleğinin Seçilme Nedenleri

Toplumların geleceğini şekillendirenler, öğretmenlerdir. Çocukları ve gençleri yetiştirerek, toplumun geleceğini hazırlamaktadırlar. Bir insana veya bir çocuğa bilmediği bir şeyi öğretmen, insana çok haz veren bir duygudur. Bu kadar yararlı bir iş yaparken, ihtiyacım olan geliri de sağlayabilmekteyim.

 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. güzel ama soru ile nedense alakası yok.biz burada sizin yanlışlarınızı düzeltmek için değil araştırmak için bilgi edinmek için buradayız ayrıca 3tane diyo görüldüğü gibi sizde 3tane yazmışsınız ama ne olduğu belli olmayan bişey var…yinede saolun varolun hep bize yardımcı olun:]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.