Siz de doğada gözlem yapınız ve Allah’ın varlığı ve birliğine delil olabilecek örnekleri…

Siz de doğada gözlem yapınız ve Allah’ın varlığı ve birliğine delil olabilecek örnekleri ve düşüncelerinizi sınıfta paylaşınız. Yeryüzünde, Allah’ın varlığına ve birliğine delil olabilecek çok sayıda örnek vardır. Sonbaharı yaşadığımız şu günlerde, doğanın sararıp kuruduğuna şahit olacağız. Bütün yeşil doğa ölümü yaşayacak, kış gelecek hepsi gömülecek, sonra 1-2 ay sonra güneş ısısını arttırınca, ölen o yeşilliğin tekrar dirildiğini görmekteyiz. Her yıl yüce Allah doğayı gözümüzün önünde öldürüp diriltmektedir.

İnsanoğlunu düşünelim, parkta, bahçede, okulun bahçesinde gördüğümüz insanları çocukları düşünelim, dünya üzerinde 7 milyar insan yaşamakta, hiç kimse birbirlerine benzememekte, her insanı diğer insanlardan ayıran kendine has özellikler olmaktadır. Herkesin kendine has bir parmak izi vardır ki, 7 milyar ayrı parmak izi, geçmişte yaşayan insanları da düşündüğümüzde sayısız farklı parmak izi, Allah yarattıklarını öyle özel yaratıyor ki, yaratılan diğer hem cinslerine benzememektedir.

Doğaya çıktığımızda yüzlerce binlerce farklı çiçek ve bitkinin ve canlının yaşadığına şahit olmaktayız. Bütün bunlar Allah varlığına kanıttır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.