Siz de ticaret açısından önemli sonuçlara yol açacak bir buluş yapmak…

Coğrafi keşifler ile birlikte bazı kâşifler adlarını günümüze kadar taşımışlardır. Siz de ticaret açısından önemli sonuçlara yol açacak bir buluş yapmak ve yüzyıllarca anılmak için neler yapabileceğinizi düşününüz.

Coğrafi keşiflerin sonucu, dünya ticaretinin şekli değişmiş, ipek yolu eski önemini kaybetmiş, ticaretin yönü ve şekli değişmiştir. Bu kaşiflerden bazılarının da adı günümüze kadar gelmiştir. İnsanları derinden etkileyen keşifleri yapanlar adları unutulmaz ve yaşatılır.

Ticaret için önemli sonuçlara yol açacak bir buluş, teknolojik buluşlar olabilir. Coğrafi bütün noktalar bulunmuştur. Günümüz uydu çağında, dünya üzerinde ki bütün noktalar bilinmekte. ve yer tespiti yapılabilmektedir. 

Ticaret için, güvenli ve kolay herkes tarafından kolayca kullanılabilen, çok katılımcı yepyeni bir platform kurarak adımızı duyarabiliriz. Çağ teknoloji çağıdır. Bu çağdan gelecek çağlara adı kalacak kişiler, tekonoloji bulan mucitler olacaktır.

Geçmiş yüzyıldan elektrik lambasını bulan Edison adı unutulmadığı gibi bu yüzyılda, Bilgisayar işletim sistemlerinde 90’lı yıllarda çığır açan Bill Gate’s unutulmayacaktır. Bu buluşu ona mükemmel bir servet yapmıştır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. ‘Geçmiş yüzyıldan elektrik (lamasını) bulan Edison’
    rica etsem yazım kurallarına uyabilir misiniz laması değil lambası olacak
    bazı cümleler devrik oluyo
    bu site çok güzel çok yardımcı oluyo bana çok teşekkür ederim:)

    1. Yazım hatalarından dolayı özür dilerim. Uyarınız için teşekkür ederim. Hemen düzeltiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.