TEMA Vakfı ne tür çalışmalar yürütmektedir?

TEMA Vakfı ne tür çalışmalar yürütmektedir? Siz bu çalışmalara destek veriyor musunuz? Nedenleriyle açıklayınız. TEMA kuruluş amacına uygun olarak çeşitli faaliyetlerde bulunur. 

Erozyonu, çoraklaşmayı, çölleşmeyi, kirliliği, hatalı tarım tekniklerini ve amaç dışı arazi kullanımını önlemek;

Doğal varlıkların tahribine yönelik her türlü faaliyete karşı mücadele etmek ve sorunlara çözüm üretmek;

Bitki ve hayvan çeşitliliğini, toprak, su ve diğer doğal kaynakların korunmasını, verimli kullanılmasını gerçekleştirmek;

Doğal varlıkların korunması için hükümetleri yönlendirmek ve etkin kamuoyu oluşturmak.

TEMA Vakfı belirlemiş olduğu yukarıdaki amaçlar çerçevesinde çeşitli faaliyetler yapar. Bu faaliyetler yazılı ve görsel medya aracılığıyla kamuya duyurulur.

tema gönüllü hizmet eder

TEMA Mersin İl Temsilciliği, ülke topraklarının korunması ve çevreye duyarlı bir toplum yaratılması amacıyla Mersin’deki ilköğretim okullarında eğitim çalışmalarına başladı.

Söz konusu çalışmaların ilki İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. “Toprak ve Erozyon” başlığı altında gerçekleştirilen eğitim etkinliğine TEMA eğitmeni konuşmacı olarak katıldı. Eğitmen, öğrencilere slayt eşliğinde bilgiler aktararak kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Etkinliğe katılan öğrencilere orman ağaçlarının tohumları da dağıtıldı.

Eğitim çalışmalarını değerlendiren TEMA Mersin il temsilcisi, toprakların korunabilmesi için çevreye duyarlı bir toplumun oluşturulması gerektiğine dikkat çekerek bu noktada hayata geçirilen projelerin oldukça önemli olduğunu savundu.

Ben de TEMA’nın bu tür faaliyetlerine katılıyorum. 20 TL maddi yardımda bulanarak ilçemizdeki, bürosuna kaydımı yaptırdım. İleride seminerlerine ve ağaç dikme etkinliklerine katılmayı düşünüyorum. 

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.