Vatandaşlık görevlerimizden biri olan askerliği yerine getirmek neden önemlidir?

Vatandaşlık görevlerimizden biri olan askerliği yerine getirmek neden önemlidir? Açıklayınız. Vatanımızın, iç ve dış tehditlere karşı savunulması, caydırıcı güç olması açısından askerlik çok önemli bir vatandaşlık görevidir. Vatanını savunmak, o vatan ve millet ile bir bağ kurmuş herkesin üzerinde vatandaşlık görevinin yanında manevi bir görevdir.

Askerliği yerine getirenler vatana ve millete olan borcunu ödemiş olur. Sırası gelen vatandaşın askerliği yapması ile, o vatanda yaşayanlar, özgür ve bağımsız bir hayat yaşarlar.

Üzerinde gezindiğimiz, havasını teneffüs edip buz gibi sularından içtiğimiz aziz vatanımıza karşı pek çok görevlerimiz vardır. Bunların en başında askerlik görevimiz gelmektedir. Vatanımızın dostu da düşmanı da eksik değildir. Düşmanlarımıza karşı ülkemizi korumakta azimli ve gayretli olduğumuzu göstermek durumdayız.

Böyle yaparsak düşmanların, vatanımız hakkında besledikleri kötülük duygularını önleyebilir, daha doğrusu kötülük niyetlerini uygulamalarına fırsat bırakmamış oluruz.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.