Yanınızda sigara içildiğinde ne gibi rahatsızlıklar hissedersiniz?

Yanınızda sigara içildiğinde ne gibi rahatsızlıklar hissedersiniz? İlk önce dumanından rahatsız oluruz. Zor soluk almaya, sigara dumanından dolayı öksürmeye başlarız. Bunlar ilk önce hissettiklerimiz bunlar dışında çok fazla zararı vardır.

sigara içildiğinde duyulan rahatsızlık

Sigara kullanımı, insan sağlığını tehdit eden kötü bir alışkanlıktır. İnsanlar sigara içtikten sonra, içindeki nikotin nedeniyle sigaraya bağımlı hâle gelirler. Sigara, vücudumuzda başta akciğer olmak üzere birçok organımıza zarar verir. Sigara kullanımı ağız kokusu yapar, diş ve diş eti hastalıklarına, cildimizin bozulmasına, tat alma, görme ve duyma bozukluklarına yol açar. Sigara vücutta yorgunluk ve uykusuzluk hâli yapar ve ekonomik açıdan aile bütçesine zarar verir.

Sigara içen kişinin yakınında olanlar da dumanından etkilendikleri için pasif içici olurlar. Çevre kirliliğine yol açmasının yanı sıra yangınların da en önemli sebeplerinden biri, söndürülmeden atılan sigara izmaritleridir.

Sigara konusunda dikkat etmemiz gereken bir diğer önemli nokta pasif içiciliktir. Yoğun olarak sigara içilen ortamlarda bulunan kişilerin karşı karşıya olduğu bu durum sağlık açısından sigara içmek kadar tehlike oluşturmaktadır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.