Peygamberimizin insani tutum ve davranışlarını diğer insanlardan farklı olan ahlaki özellikleri

Peygamberimizin insani tutum ve davranışlarını, diğer insanlardan farklı olan ahlaki özelliklerini kaynaklardan araştırınız.

Allah’ın Elçisi, içinde yaşadığı toplumda dürüstlüğü ve güvenilirliği ile tanınırdı. Aynı zamanda toplumun sorunlarına duyarlı biri idi. Hz. Peygamber pek çok sosyal olayda aktif rol almıştır. Örneğin haksızlıklara karşı mücadele etmek için kurulan “Erdemliler Topluluğu”na katılmış ve Kâbe hakemliği yapmıştır.

Peygamberimizin diğer insanlardan farklı olan özelliği, ona vahiy gelmesidir. Bu gerçek Kur’an’da şöyle ifade edilmiştir: “De ki: Ben de ancak sizin gibi bir insanım. (Ne var ki) bana, ‘İlahınız ancak bir tek ilahtır.’ diye vahyolunuyor. Kim Rabb’ine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabb’ine kullukta kimseyi ortak koşmasın.”

(Kehf suresi, 110. ayet.)

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

    1. Peygamberimizin insani tutum ve davranışlarını, diğer insanlardan farklı olan ahlaki özelliklerini, yardımcıkaynaklardan yazdığına mı kızdı ama ondan değildir. Kesin sen yanlış yazmışsındır.

    1. neden olucak öğretmen internet yasak demiştir ama o bakmıştır ve ecenin yazmadığını anlayıp kızmıştır.

    1. Aynen sana katılıyorum. Peygamberimizin farklı ahlaki özelliklerini en iyi burası anlatmış

    1. Biraz daha dikkatli yazabilirsin.İlk başta anlamadım ancak sonrada öğretmenin ve sınıfın bu yazıyı çok beğendiğini anladım.Sayfamız da bulunduğunuz için teşekkürler…

  1. iyi güzel de hoca anladı galiba neyse gözelmiş. Peygamberimizin insani tutum ve davranışları her yerde aynıdır sonuçta ama en güzeli burası yazıyor ona göre beni dinleyin hep buradan yazın derim ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.