PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 4 Ne Zaman Çıkacak? Sony PlayStation 4 konsolunun piyasaya çıkışı kullanıcıların eline ulşma tarihi olarak yıl sonunu göstermiş, yine de tam olarak kesin bir tarih belirtmemişti. NeoGaf sitesinde bir okuyucunun verdiği habere göre Avrupa’daki Media Markt mağazalarında Sony’nin PlayStation 4 yeni konsolunun 13 Kasım tarihinde satılmaya başlanacağı yönündeki duyuru ve posterler görülmüş.

İhtiyatla yaklaşmakla birlikte, bu haber gerçekse, PlayStation 4 Avrupa’da Xbox One’dan daha önce mağazalarda göreceğiz. Amazon.com’da yer alan bilgiye göre Xbox One’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde satışı 27 Kasımda başlayacak. Böyle bir durumda PlayStation 4 bu sektördeki en büyük rakibi Xbox One’dan önce piyasaya çıkmış, raflarda yerini almış olacak.

PlayStation 4’ün piyasa çıkışı ile ilgili diğer bir kanıtta Computer and Video Games sitesi ve Hollanda’da faaliyet gösteren online mağaza Bol.com’dan yayınlandı. Verilen bilgi de PS4′ün 13 Kasımda piyasada olacağını destekliyor. Fakat, bir Sony yetkilisi bu sitelerin verdiği tarihlerin spekülasyonlara açık olabileceğini söyledi. Tam olarak doğrulanmadı.

Sony’nin PlayStation 4 oyun konsolu PS4 399 dolar ABD de, 399 Euro Avrupa ve 329 pound İngiltere satış fiyatlarına sahip olacak. Türkiye için henüz belli değil.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.