Ramazan ve oruç ile ilgili çıkan haber yazı resim ve fotoğrafları toplayarak pano hazırlayınız.

Yazılı ve görsel basında ramazan ve oruç ile ilgili çıkan haber, yazı, resim ve fotoğrafları toplayarak sınıfınızda bir pano hazırlayınız.

ramazan oruç ve kuran ayıdır gazete haberi

Ramazan ayını orucumuzu tutup ibadet ederek, muhtaç insanlara yardımda bulunarak değerlendirmeye çalışalım. Davranışlarımızı bir daha gözden geçirelim. Annemize, babamıza, büyüklerimize, bir birimize karşı daha saygılı olmaya özen gösterelim. Çevremizde hasta yada engelli çocuklar varsa onlarla ilgilenelim ve arkadaşlık kuralım. Bu güzel davranışlarımızı ramazan ayından sonra da sürdürmeye önem verelim.

Ramazan ayında oruç tutmak, Yüce Allah tarafından emredilen bir ibadettir. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de “Ey iman edenler! Oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.” buyurmaktadır.

ramazan yardımları gazete haberi

ramazan sağlıklı beslenme haberi

Oruç ibadetinin insana çeşitli yararları vardır. İnsan oruçlu iken midesi daha rahat çalışır. Gün boyu yemek yenilmediği için sindirim sistemi dinlenir. Peygamberimiz (S.A.V.), bir hadisinde “Oruç tutun, sıhhat bulun.” buyurarak orucun sağlık açısından yararına dikkat çekmiştir. Orucun hem sağlığımıza hem de davranışlarımıza olumlu etkileri vardır. Bu ibadet bireysel ve toplumsal açıdan yararlıdır.

ramazanın simgesi ramazan davulcusu bayramlaşan insanlar teravih namazı kılan cemaat sahur yemeği iftar sofrası

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.