Uzaktaki Yakınlarımızın Bayramlarını Kutlamak için Neler Yapıyorsunuz?

Uzaktaki Yakınlarımızın Bayramlarını Kutlamak için Neler Yapıyorsunuz? Dini Bayramlarımız

Dini bayramlarımız toplumca ortak sevinçlerimizden birisidir. Bu günlerde toplum olarak birlikte hareket eder. Millet olarak sevinçli ve mutlu oluruz.

Ülkemizde Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde büyük bir telaş yaşanır. Evler temizlenir, bayramlıklar alınır, bayram yemekleri ve bayram tatlıları yapılır. Bayramda büyükler ziyaret edilir, elleri öpülerek gönülleri alınır. Küsler barışır, yoksullara yardım edilir, çocuklar sevindirilir. Misafirlere bayram şekeri, bayram yemekleri ve bayram tatlıları ikram edilir, tatlı yenilir, tatlı söylenir. Bayramlar birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, toplumsal dayanışmanın kuvvetlendiği günlerdir.

Bayramlarda uzaktaki yakınlarımızın bayramlarını kutlamak için mümkünse gidebiliyorsak yanlarına gidip ellerini öpmeliyiz. Eğer yakınlarımızın yanına gitme imkanımız yoksa eskiden bayram tebrikleri gönderirdik ama günümüzde bu alışkanlık kalmamış bunun yerini telefon almıştır. Telefon eder bayramlarını kutlar hal hatırlarını sorarız, hayır dualarını alırız.

Bayram günlerinde evimizde hangi tatlılar hazırlanır?

Bayramlarda tatlı olarak genelde en popüler olanı baklavadır. Sonra revani tatlısı, kadayıf v.b. tatlılar yapılmaktadır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.