4.6. Etkinlik Mantı Cevapları

En sevdiğiniz yemeklerden biri mantı. Mantı bize özgü bir yemek ve dış ülkelerde pek tanınmıyor. Mantıyı herkesin tanımasını ve tatmasını hem de bu işten para kazanmayı istiyorsunuz. Bunun için bir yatırım ve pazarlama projesi tasarlayacak olsanız.

1. Mantı Üretimini nasıl ve nerede yapardınız?

Mantı üretimi için temiz ve bu iş için uygun bir bina kiralar veya satın alırdım. Üretimi verimli ve karlı yapabilmek için makinazasyona önem verir, bu işi için özel üretilmiş makineler alırdım. İstediğim gibi bir makina yoksa bile makinayı tasarlar ve sanayide yaptırırdım. Üretimin karlı ve verimli olabilmesi için makineleşme en önemli bir unsurdur.

2. Yaptığınız ürünün tanıtımını nasıl yapardınız?

Profesyonel ajanslar ile anlaşmalar yapar. Kataloglar hazırlar, ürettiğim mantıların en iyi şekilde tanıtımını yapardım.

3. Sadece dış ülkelere mi ihraç ederdiniz?

Ürettiğim mantıları sadece dış ülkelere değil, yurtiçi market zincirlerine de dağıtımını yaptırır. Yemeği içinde restaurant zincirleri kurardım.

4. Pazarlama için hangi yöntemleri kullanırdınız?

Mantı üretimine geçtikten sonra yoğun bir pazarlama programı uygulardım. Radyo, televizyon ve gazetelere ilanlar verirdim. İngilizce dilinde internet siteleri hazırlatır, yabancı sitelerde internet reklamları verirdim.

6. sınıf İmyay yayınları sosyal bilgiler çalışma kitabı 65. sayfa etkinlik sorularına yardım amaçlı hazırlanmıştır.

Hadi Paylaş!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on RedditPin on Pinterest

Comments

  1. Teşekkürler sizin sayenizde perfonmans ödevimi yapabildim ve 100 aldım tekrardan teşekkür ederim.

  2. Çok teşekkür ederim öğretmen bize çalışma kitabındaki etkinliği performans ödevi olarak vermişti.Kendimiz başka bir ürün seçerek yapıcaktık.Şimdi yapıyorum.Ben mantı kelimesinin yerine kendi ürünümün ismini yazıyorum.Çok güzel gidiyor.Çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.